Kariyer Park Uzman Okulu

Sürekli Güncellenen Eğitim Videoları ve Arşiviyle  KARİYER PARK'ta Sizleri Bekliyor

Uzaktan Eğitimler  

STORYBİRD NE İŞE YARAR?


WEB 2.0 NEDİR?

Web 2.0, İnternet sitelerinin bilgi barınağı olmasından işleyen platformlara taşınmasına ve İnternet programlarını son kullanıcılarına hizmetine, kullanıcıların bir bilgi ya da uğraşı paylaşıp tekrar kullanmasına, gelişmiş organizasyon ve kategorilendirme ve İnternet'in ekonomik değerinin yükselip alçalmasını da tanımlayabilir.

Web 2.0 ilk olarak kullanıldığında, sosyal ağ sitelerini; bloglar temsil ediyordu.

Web 2.0’ın bizlere kazandırdığı yeniliklerden biri de etiket bulutudur. Etiket Bulutu oluşturmak için bloglara, resimlere ve hatta forumlara etiketler yapıştırarak daha sonradan başka kullanıcıların bu yazılara ulaşmasını sağlamaktır.

Türkiye'de Web 2.0 iki ayrı açıdan katkı almıştır. Web1.0'dan Web 2.0 dönemine kalan ve popülerliklerini devam ettiren siteler, bunlar ekşi sözlük gibi sosyal siteler. Ve de Web 2.0 zamanında ortaya çıkan yeni siteler. Bunların arasında da Yonja, Blogcu, Bildirgec, Paymag ve Webrazzi sayılabilir. Daha sonraları da Web 2.0 projelerinin artmasıyla, Web 2.0 haberciliği de popülerleşti. Internet girişimleri adına birçok örnek teşkil edecek projeler gerçekleştirilirken özellikle 2006 yılı sonrasında Türkiye pazarına yurtdışındaki yatırımcıların ilgisi artmıştır.

 

 

STORYBİRD NE İŞE YARAR?

Storybird hikayeler yazmak için ücretsiz bir online araçtır. Site hikâye ilham ve eşlik çizimler seçmek için gelen muhteşem sanat sunmaktadır. Şu anda halka itidal sorunları (ele edildiği) kullanımı nedeniyle MFL Storybirds yayınlayamaz anda iken, başvurulan wiki bu etrafında alır; yazarların kendilerine kendi hikâyelerini paylaşmak, onların başkalarının yararına paylaşmak için eşsiz bir kodu alma. Site Fransızca, İspanyolca ve Almanca ve Fiona, wiki metresi içinde Storybirds fazla örnek almak isterim sunmaktadır. Eski öğrenciler (KS3-4) kendi hikâyelerini yazmak ve belki daha genç öğrenciler ile paylaşmak olabilir iken öğretmenlerin sınıfları için ilgili kelime eşleştiği basit hikâyeler yazmak için kullanabilirsiniz.

 

STORYBIRD FAYDALARI NELERDİR?

Storybird kullanıcı dostu Web 2.0 uygulaması bir dijital sınıf yaratıcılık kıvılcım ve öğrencilerin yazma becerilerini geliştirmek için fırsat öğretmenler sunuyor. Storybird şablonlar ve hatta 5 yaşındaki kullanabileceğiniz sürükle ve bırak grafik kullanır. Birçok resmi temalar dijital hikâye için bir başlangıç ​​yeri olarak Storybird tarafından sunulmaktadır. Storybird gizlilik ayarlarını içerir. Storybird kullanıcıların dijital hikâye yumuşak veya sert kapaklı bir kitap sürümünü satın almanızı sağlar. Storybird genç öğrenciler için inşa edilecek gibi görünüyor olsa da, bazı temalar büyük, daha yaratıcı, öğrencilerin kendilerini ödünç verebilir. Aynı zamanda kişisel gelişime de katkı sağlamaktadır. Bireyin sosyal faaliyetlerinin, yeteneklerinin belirlenmesinde yardımcı olmaktadır böylelikle psikolojik danışmanlık bölümünde sıklıkla yararlanılır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sepetim

Sepetim

Resim Ürün Adı Adet Birim Fiyatı