Kariyer Park Uzman Okulu

Sürekli Güncellenen Eğitim Videoları ve Arşiviyle  KARİYER PARK'ta Sizleri Bekliyor

Uzaktan Eğitimler  

PADLET Nedir ?


                        PADLET

 

Padlet ücretsiz web 2.0 aracıdır. Panolar oluşturup bunu eğitim de ve işinizde kullanabileceğiniz bir platform. Padlet ile ortak bir konu ile ilgili düşüncelerinizi ifade etmenizi sağlar ve aynı zamanda grup çalışması imkanı sunar. İnsanların herhangi bir içeriği (Resimler, videolar, notlar vs.) herkesle birlikte yerleştirebilecekleri internet üzerinden kullanılabilen bir  pano gibi düşünebiliriz . Oluşturacağınız dijital panonun gizlilik ayarlarını değiştirebilir isterseniz sadece siz veya sadece sizin görmesini istediğiniz kişilere bu panoyu paylaşabilirsiniz.

 

Padlet’e https://tr.padlet.com adresinden üye olabilirsiniz.

https://i2.wp.com/emretufan.com/wp-content/uploads/2017/01/MaxthonSnap20170112144202-204x300.png?resize=204%2C300

 

Padlet’e e-posta adresinizle  birlikte  google ve facebook hesaplarımızla  kayıt olabiliyoruz.

 

 

 

 

Padlet e başarılı bir şekilde giriş yaptıysanız sağ üstte yer alan yeni padlete tıkladıktan sonra görmüş olduğunuz ekran açılıyor.“+” ikonuna tıkladıktan sonra açılan sayfa artık sizin sayfanız(duvarınız) oluyor. Sayfanızı düzenlemek isterseniz eğer sağda bulunan araçları kullanabilirsiniz.

 

https://i0.wp.com/emretufan.com/wp-content/uploads/2017/01/2-300x131.png?resize=300%2C131

Yeni bir padlet oluşturma butonu ile yeni padletler oluşturabilirsiniz.

https://i1.wp.com/emretufan.com/wp-content/uploads/2017/01/55-300x189.png?resize=300%2C189

Aynı zamanda padlet’i diğer platformlarda da  kullanmak için uygulamaları ve eklentileri indirebilirsiniz.

 

Padleti Hangi Amaçlarla Kullanabiliriz?

  • Dijital panomuzu not tutmak için kullanabiliriz
  • Etkileşimi sayesinde tartışma platformu oluşturulabilir
  • Beyin fırtınası oluşturmak istersek kullanabiliriz
  • Öğretmenlerin öğrencilerine verdiği ödevi grup çalışması olarak yaptırabilir
  • Öğretmenler öğrencilerine anlatmak, göstermek istediklerini sınıflardaki tahta da anlatır gibi  padlete yazarak öğretebilir.
  • Padlet web 2.0 uygulamasıyla konu anlatımı sırasında kullanmak için önceden hazırlayıp kullanabilirsiniz ya da ders sırasında öğrencilerinizle beraber kavram haritaları oluşturarak daha sonra o kavram haritasını öğrencilerinize paylaşabilirsiniz.

Padletin mobil öğrenme ve uzaktan eğitimdeki yeri :

Padlet de öğrencilerimizden  fikirler alabilir, onlara beyin jimnastiği yaptırtabilir, listeler oluşturtabilir, bir tartışma ortamı oluşturabiliriz

Mobil öğrenmede öğrencilerimize padlet üzerinden kısa süre içinde sorular sorup geri yanıt alabiliriz veya öğrencilerin araştırmasını istediğimiz konuları padlet üzerinden öğrencilere bildirebiliriz.

Mobil öğrenmede öğrencilerin internet her an elinin altında olduğu için ulaşılabilirlik açısından çok kolay olacağı için başarılı  bir araç olduğunu düşünüyorum.

Uzaktan eğitimde  padleti ele alacak olursak  bir sınıf ortamı oluşturulabiir ve bu sınıf ortamında öğrencilerle paylaşılan fikirler veya konular üzerinden beyin fırtınası yaptırılabilir, tartışma ortamı oluşturulabilir.Mobil öğrenmede söylediğimiz hemen hemen her şeyi uzaktan eğitim de de kullanabiliriz fakat mobil öğrenmeye göre anlık olarak ulaşılabilirlik açısından  daha kısıtlı ama yine de öğrencilerin grup çalışması olarak veya bireysel çalışmalarında kullanabileceği güzel bir web aracı olduğunu düşünüyorum.

 

Sepetim

Sepetim

Resim Ürün Adı Adet Birim Fiyatı